Savaitgalį pabuvojom svečiuose pas vyro giminę, buvau maloniai nustebinta nedideliu sodu, kuriame radau kvapnių, gražių gelių bei egzotiškų augalų. Pasirodo jie gali augti Lenkijoje, o Lenkija netoli Lietuvos, tai Lietuvoje irgi išgyventų :) Kas labiausiai nustebino, kad vyriškis šį visą grožį prižiūri, perka, sodina, laisto ir puoselėje, o buvau tikra, kad tuo užsiima jo žmona, pasidoro klydau, čia vyriškas hobis :)

Gavau dar lauktuvių kupstą levandų, kurios jau džiūsta, veliau bus supakuotos į lininius maišelius ir padėtos į spintą, o iš kitos dalies bus iškepti kvapnūs levandiniai sausainėliai ;) be levandų gavau šalavijo, kuris jau prigijo lovelyje ir įsitaisė balkone, bei dekoratyvini medelį su pomidoriukais, grįžau visa apsiuoščius ir apsipatenkinus :) Čia tik mažoji dalis augaliukų, kuriuos mačiau, uosčiau ir liečiau :)

figa

figa

granatas

mandarinas

mandarinas

mandarinas

kivi

citrina

lauro lapaieziuole

eziuolegele

gele

gele

o kiek istorijų prisiklausiau apie kai kuriuos augalus, net visų nepamenu, bet pvz. šis augalas yra kelis kart saldesnis už cukrų. Jį kramtydavo ir po to išspjaudavo indėnai vietoj cukraus. Nuo istorijų buvo galva apsisukus, taigi nepamenu, kaip šis augaliukas vadinasi, galiu parodyti, kaip jis atrodo :)

saldi_zole