Ir dar vienas skanumynas žiemai :) Turbūt dauguma mūsų užsiimam vakavimais, raugimais ir konservavimais, dėja, bet vasara jau į pabaigą :(

vysniu lapu sirupas

Dėkui, Daivai, kad priminė vaikystės skonį, pamenu, kaip mama virdavo šį sirupą, namai kvepėdavo vyšniomis, šiandien ir pas mane VISI namai kvepėjo vyšniomis :) Tik išvirusi sirupa pasidariau stiklinę gėrimo ir godžiai išgėriau – skanumėlis!

Receptas pagal mano mamą, nors Daiva verda su mažesniu aronijos kiekiu (40 uogyčių deda vietoj 300 g. ), mama dėdavo turbūt daugiau dėl intensyvesnės spalvos.

Beja ar žinote, kad aronijos sirupas gerina atsparumą?!  Aronijoje gausu  C, B1, B2, B6, E, PP  vitaminų. Rekomenduojama aroniją vartoti žmonėms sergantiesm diabetu. Reguliarus aronijos vartojimas (sirupo, džemo)  apsaugo nuo vėžio, padeda išvengti aterosklerozės, mažina sresą, pagerina atmintį, ramina ir stiprina organizmą.

Taigi pirmyn :)

vysniu lapu sirupas

Reikia:

  • 1 litro vandens
  • 1 kg. cukraus
  • 100 vyšnių lapų
  • 300 g. aronijos
  • 1 a. šaukštelio citrinos rūgštelės

Į vandenį sudėkite nuplautus vyšnių lapus bei aronijos uogas. Pavirkite 20-25 minutes. Nukoškite per merliuką, išspauskite uogas. Į skystį supilkite cukrų, citrinos rūgštelę, pavirkite kol cukrus ištirps.

Į iškaitintus stiklainėlius/buteliukus supilstykite karštą sirupą, gerai užsukite ir palikite atvėsti. Laikykite vėsioje vietoje, o atidarytą buteliuką – šaldytuve.

Sirupu galite pagardinti arbatas, užpilti ant ledų ar deserto. Sirupą atskieskite vandeniu, įmeskite mėtos lapelį, citrinos skiltelę, ledukų ir puikiai numalšinsite troškulį!

vysniu lapu sirupas

Beja, teko ragauti labai skanią uogienę su aronijomis…Gal kas norėsit išbandyti – 1 kg. aronijos, 1/2 kg. kriaušių, 1 kg. obuolių, 1/2 kg. cukraus, 1 citrinos sulčių,1 stiklinės vandens.

Į sveikatą!

Beja – jei idėsite vietoj vyšnių lapų juodųjų serbentų lapus (toks pats kiekis) – sirupas bus juodųjų serbentų skonio!