Turgaus prekystaliai lūžta nuo šviežių daržovių ir vaisių, reikia pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus, keletą stiklainėlių uogienių, džemų ar marinuotų daržovių tikrai nepamaišys ;) Prieš kelias dienas išviriau uogienę, o šiandien užvakavau burokėlių mišrainę, bet apie ją šiek tiek vėliau, kol kas ji vėsta actu bei daržovėmis kvepiančioje virtuvėje.

Kadangi labai mėgstu slyvas nutariau išsivirti uogienės žiemai, mmm… kaip bus skanu žiemos vakarą atsidaryti stiklainėlį slyvų uogienės, užsitepti ant šiltos bandelės ir užsigerti pieno stikline… Pamenu, kad vienoj kulinarinei laidoj mačiau neblogą idėją, kurią knietėjo išbandyti – buvo verdama abrikosų uogienė su kepintais migdolais, o kita – mėlynų slyvų uogienė su kepintais graikiškais riešutais. Aš išbandžiau savąjį variantą – geltonų slyvučių uogienę su kepintais migdolais. Patikėkit – laaabai skanu, saldžiarūgštė uogienė su traškiais migdolais. Nežinau ar neprisigers drėgmės migdolai ir išliks tokie pat traškūs, bet tik išvirta uogienė buvo pasakiška su tais traškiais migdolais.

slyvu_uogiene

Reikia:

  • 1,5 kg. geltonųjų slyvučių
  • 1 kg. cukraus
  • 200 g. smulkintų migdolų

slyvu_uogiene

Slyvas nuplauti, išimti kauliukus, užpilti cukrumi ir palikti maždaug 4 val. kad išsiskirtų sultys. Geriausiai palikti per naktį.  Užkaisti slyvas su cukrumi ir maišant mediniu šaukstu virti ant vidutinės ugnies apie 20 min. Sausoje keptuvėje pakepinti smulkintus migdolus ir suberti į išvirusią uogienę, išmaišyti ir supilstyti į iškaitintus stiklainius. Sandariai uždaryti, apversti dangteliais į apačią ir palikti kol atvės.

slyvu_uogiene

Aš pabandymui dariau 1/3 uogienės dalį su migdolais, bet gailiuosi, kad visos uogienės neišviriau su migdolais 8)

Skanaus!